Šio šeštadienio popietę Širvintų hipodrome 1800 metrų distanciją įveikti susirinko net 31 ristūnų žirgų ir vadeliotojų duetas. Dauguma žirgų parodė geresnius greičio rezultatus nei prieš dvi savaites vykusiose lenktynėse, spartumu išsiskyrė keturmečiai ristūnai.

Bent keliomis sekundėmis greičiau distanciją įveikė visi lenktynėse prieš dvi savaites dalyvavę keturmečiai ristūnai žirgai, o prizines pozicijas išlaikė tas pats duetų trejutukas. Pirmi finišavo Perlas (savininkas UAB „Nala“) ir Stasys Kėrys, distanciją įveikę per 2 min. 21,251 sek., antri – Simaronas ir jo savininkas Alvydas Banėnas (2 min. 21,839 sek.). Trečios vietos nugalėtojomis vėl tapo Galatėjos ir jos savininkės Monikos Vinskutės duetas (2 min. 23,509 sek.).

Suaugusių žirgų A reitingo važiavime šį kartą triumfavo Panther Face (savininkas UAB „Faktus“) kartu su vadeliotoju Ernestu Juškausku (2 min. 18,819 sek.). Antrą vietą pelnė ristūnas Eck Boy, vadeliojamas savininko Egidijaus Gudonio (2 min. 19,126 sek.). Trečios vietos laimėtojai – žirgas Pointillist ir savininkas bei vadeliotojas Algimantas Pamarnackas – distanciją įveikė per 2 min. 19,378 sek.

Suaugusių žirgų B reitingo važiavime geriausiai pasirodė Eruption Cass (savininkai UAB „Lietuvos žirgynas“) ir Antano Juškėno duetas (2 min. 23,411 sek.). Antrą vietą užėmė ristūnas Feliks G. D., vadeliojamas savininko Mindaugo Seržanto (2 min. 23,513 sek.), trečią – Sorana, vadeliojama savininko Sauliaus Mikulevičiaus (2 min. 24,509 sek.).

C reitingo žirgų važiavimo nugalėtojai – Čirvas bei savininkė ir vadeliotoja Gedvilė Vinslauskaitė (2 min. 27,968 sek.). Antros ir trečios vietų laimėtojai trasą įveikė nedideliu skirtumu: Favorito, vadeliojamo savininko Irmanto Gramacko, laikas – 2 min. ir 28,454 sek., Lyderio, vadeliojamo savininko Eimanto Klebausko, – 2 min. 28,904 sek.

Kitos ristūnų lenktynės įvyks birželio 8 d. Širvintų hipodrome.

Respublikinė lenktyninių žirgų lyga įkurta 1999 m. ir yra vienintelė organizacija Lietuvoje, kuri rūpinasi ristūnų žirgų veisimu (vykdo Lenktyninių ristūnų veislės žirgų veisimo programą) ir organizuoja šios žirgų veislės lenktynes. Lygos tikslas – populiarinti profesionalų ir mėgėjų ristūnų žirgų sportą, atstovauti ristūnų žirgų savininkams, treneriams ir vadeliotojams.