Praėjusį savaitgalį liepos 6–7 dienomis Estijoje Tuula hipodrome vykusiose ristūnų žirgų lenktynėse du Lietuvos žirgai pagerino savo individualius greičio rekordus. Lenktynėse iš viso dalyvavo 47 ristūnų ir vadeliotojų duetai iš Estijos, Lietuvos, Suomijos, Švedijos, Norvegijos. Šioje dalyvių gausoje lietuviai iškovojo šešias prizines vietas: I – 1, II – 2, III – 3.

Lietuviams itin sėkminga buvo antra lenktynių diena. Suaugusių A reitingo važiavime Brave Sensation (sav. Virginijus Vaidotas), treniruojamas ir vadeliojamas Egidijaus Gudonio, 1640 m distanciją įveikė per 1 min. ir 58,90 sek. (1 min. 12,50 sek./1000m). Ir nors duetas liko antras, jis ženkliai pagerino savo ir Lietuvos ristūnų žirgų, dalyvaujančių užsienio lenktynėse greičio rekordą: ankstesnis Brave Sensation greičio rekordas buvo 1 min. 15,80 sek./1000m.

Lietuviai puikiai pasirodė ir keturmečių žirgų važiavime pelnydami net dvi prizines vietas. Aukščiausia iš jų atiteko Misteriui, vadeliojamam savininko Ryčio Lepeškos. Ristūnas 1640 m distanciją įveikė per 2 min. 03,30 sek. (1 min. 15,20 sek. per 1000m) o jo ankstesnis rekordas – 1 min. 17,10 sek., o trečias duetas – Krystal Cass ir Alvydas Banėnas  1640 m. įveikė per 2 min. 04,00 sek. (1 min. 15,60 sek. per 1000 m.)

Dar vienas prizas atiteko Egidijui Gudoniui su žirgu Eck Boy, 3140 m. distancijos važiavime, kuriame duetas pelnė trečią vietą –  4 min. 12,10 sek. (1 min. 20,30 sek. per 1000 m.)

Džiaugiamės Lietuvos lenktyninių ristūnų ir vadeliotojų pergalėmis Estijoje ir laukiame jų artimiausios ristūnų žirgų lenktynės Lietuvoje – liepos 14 d. Širvintų hipodrome.

Respublikinė lenktyninių žirgų lyga įkurta 1999 m. ir yra vienintelė organizacija Lietuvoje, kuri rūpinasi ristūnų žirgų veisimu (vykdo Lenktyninių ristūnų veislės žirgų veisimo programą) ir organizuoja šios žirgų veislės lenktynes. Lygos tikslas – populiarinti profesionalų ir mėgėjų ristūnų žirgų sportą, atstovauti ristūnų žirgų savininkams, treneriams ir vadeliotojams.